Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Starptautisko līgumu uzskaiti veic Ārlietu ministrija. Starptautisko līgumu pamatteksti netiek apvienoti ar tajos izdarītajiem grozījumiem.

Latvijas Republikas Veselības ministrijas un Moldovas Republikas Veselības ministrijas līgums par sadarbību veselības nozares un medicīnas zinātnes jomā

Latvijas Republikas Veselības ministrija un Moldovas Republikas Veselības ministrija, turpmāk tekstā sauktas par "Līgumslēdzējām pusēm"

vēloties veicināt abpusēju sadarbību veselības nozares un medicīnas zinātnes jomā,

ar kopīgu mērķi uzlabot un stiprināt sabiedrības veselību abās valstīs,

ievērojot starptautisko tiesību principus,

ir vienojušās par turpmāko.

1.pants

Līgumslēdzējas puses sadarbojas veselības nozares un medicīnas zinātnes jomā, ievērojot vienlīdzības un abpusēja izdevīguma principus, saskaņā ar abu valstu nacionālajiem normatīvajiem aktiem un ņemot vērā savas starptautiskās saistības.

2.pants

Līgumslēdzējas puses veicina abpusēji izdevīgu sadarbību šādos virzienos:

1) Veselības aprūpes organizācija (primārās veselības aprūpes stiprināšana, specializēto medicīnas pakalpojumu optimizācija, stacionārās veselības aprūpes efektivitātes paaugstināšana, medicīnas pakalpojumu tirgus attīstība, no valsts budžeta līdzekļiem finansētas veselības aprūpes nodrošināšana).

2) Kopīgu projektu izstrāde un īstenošana par abu valstu prioritātēm veselības nozares un medicīnas zinātnes jomā.

3) Veselības aprūpes, farmācijas un sabiedrības veselības jomā, tai skaitā, pedagoģijas, zinātnes un organizatoriskajās jomā strādājošo apmācība un pārkvalifikācija.

4) Medikamentu un medicīnisko ierīču reģistrācija, sertifikācija un iegāde.

5) Farmaceitiskā politika un darbība (autorizācija, klīniskie pētījumi, farmakovigilance, farmaceitiskā industrija, kvalitātes kontrole, imports - eksports, medikamentu iegāde un to racionāls izmantojums, farmaceitiskā inspekcija).

6) Fundamentālu lietišķu un zinātnisku pētījumu attīstība preventīvās, klīniskās un eksperimentālās medicīnas jomā ar mērķi uzlabot un stiprināt sabiedrības veselību.

7) Veselības ekonomika, tai skaitā, finanšu vadības un veselības apdrošināšanas nodrošināšana.

8) Informācijas tehnoloģiju vadība veselības sistēmas ietvaros.

9) Infekciju slimību (īpaši tuberkulozes un HIV/AIDS) un neinfekciju slimību (kardiovaskulāro, onkoloģisko slimību, diabēta u.c.) profilakse, uzraudzība un kontrole.

10) Kvalitātes vadība veselības aprūpē, tai skaitā, veselības aprūpes iestāžu akreditācijas sistēmas nodrošināšana.

3.pants

Līgumslēdzējas puses īsteno šī līguma 2. pantu ar savstarpēju konsultāciju, speciālistu un informācijas apmaiņas palīdzību, organizējot simpozijus un konferences, publicējot monogrāfijas un zinātniskus rakstus, kā arī citos sadarbības veidos uz savstarpējas vienošanās pamata.

4.pants

Līgumslēdzējas puses veicina tiešu sakaru izveidi starp medicīnas izglītības iestādēm, medicīnas zinātnes organizācijām, ārstniecības iestādēm un citām ar veselības sistēmu saistītām abu valstu institūcijām.

5.pants

Līgumslēdzējas puses veicina informācijas apmaiņu par kongresiem, konferencēm, izstādēm un citiem attiecīgajā valstī notiekošajiem pasākumiem veselības nozares un medicīnas zinātnes jomā.

6.pants

Izdevumus, kas saistīti ar šī līguma noteikumu izpildi, sedz Līgumslēdzējas puses attiecīgajai jomai pieejamo finanšu resursu robežās. Līgumslēdzējas puses vienojas, kura no tām sedz izdevumus, izskatot katru gadījumu atsevišķi.

7.pants

Šī līguma noteikumi neietekmē Līgumslēdzēju pušu tiesības un pienākumus, ko tām uzliek citi spēkā esoši starptautiskie līgumi, ar kuriem katra no Līgumslēdzējām pusēm ir saistīta.

8.pants

Šis līgums var tikt grozīts un papildināts abām Līgumslēdzējām pusēm par to savstarpēji vienojoties un noformējot to protokolu veidā, kas ir neatņemama šī līguma sastāvdaļa un stājas spēkā saskaņā ar šī līguma 10. panta pirmo daļu.

9.pants

Visas domstarpības, kas var rasties šī līguma interpretācijas un īstenošanas gaitā, Līgumslēdzējas puses risina sarunu un konsultāciju ceļā.

10.pants

1. Šis līgums stājas spēkā dienā, kad caur diplomātiskajiem kanāliem ir saņemts pēdējais rakstiskais apliecinājums, ar kuru Līgumslēdzējas puses informē viena otru par to, ka īstenotas nepieciešamās iekšējās procedūras, lai Līgums stātos spēkā.

2. Šis līgums tiek noslēgts uz pieciem gadiem, un tā darbība tiek automātiski pagarināta uz nākamo piecu gadu periodu, ja vien kāda no Līgumslēdzējām pusēm sešus mēnešus pirms šī līguma darbības beigām rakstveidā neinformē otru Līgumslēdzēju pusi par savu nodomu izbeigt tā darbību.

Parakstīts Ženēvā, Šveicē 2012.gada 22.maijā divos oriģinālos eksemplāros latviešu, moldāvu un angļu valodā, visi teksti ir vienlīdz autentiski.

Atšķirīgas interpretācijas gadījumā noteicošais ir teksts angļu valodā.

Latvijas Republikas Veselības ministrijas vārdā

Ingrīda Circene

Veselības ministrs

Moldovas Republikas Veselības ministrijas vārdā

Andrei Usatii

Veselības ministrs

 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
Spēkā esošs
Valsts:
 Moldova
Veids:
 starptautisks dokuments
 divpusējs
Stājas spēkā:
 10.08.2012.
Parakstīts:
 22.05.2012.
Parakstīšanas vieta: 
Ženēva
Ratificēja:
 Ministru kabinets
Atruna: Nav
Deklarācija: Nav
Publicēts:
 "Latvijas Vēstnesis", 135, 28.08.2012.
Dokumenta valoda:
Saistītie dokumenti
  • Paziņojums par spēkā stāšanos
  • Citi saistītie dokumenti
2017
0
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"