Ceturtdiena, 2. septembris
Izvērstā meklēšana  
Uz sākumlapu
Par mums Kontakti Ziņas Jautājumi un atbildes Abonēšana Reklāma Grāmatas
Tiesību akti

Likumi

MK noteikumi

MK instrukcijas

MK ieteikumi

MK sēžu protokoli

Rīkojumi

Lēmumi

ST spriedumi

LB noteikumi

Pašvaldību
saistošie noteikumi

Starptautiskie līgumi

TOP 50
Latvian Law in English
Tēmas
Darba tiesības
Vēlēšanas
Komerctiesības
Pilsonība, migrācija
Maksātnespēja
Transports un sakari
Nodokļi un nodevas
Vides tiesības
Vairāk >>>
Reklāma
 Rakstīt redakcijai  Lapas karte  Saites / Sadarbības partneri  Mājas lapa  Twitter  RSS   
Tiesību akti
            

23.12.2003. MK noteikumi Nr.746 "Valsts aģentūras "Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra" nolikums" ("LV", 183 (2948), 30.12.2003.) [stājas spēkā 01.02.2004.; zaudēs spēku 01.01.2013.] ar grozījumiem: Redakcijas: [01.02.2004] [28.01.2006]

Aktuālā redakcija

Satura rādītājs

Ministru kabineta noteikumi Nr.746

Rīgā 2003.gada 23.decembrī (prot. Nr.65 30.§)
Valsts aģentūras "Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra" nolikums
Izdoti saskaņā ar Publisko aģentūru likuma 8.panta trešo daļu
1. Valsts aģentūra "Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra" (turpmāk — aģentūra) ir Ekonomikas ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde.
2. Aģentūras darbības mērķis ir sekmēt uzņēmējdarbības (komercdarbības) attīstību, veicinot ārvalstu investīciju apjoma pieaugumu un palielinot Latvijas uzņēmēju (komersantu) konkurētspēju Latvijā un starptautiskajos tirgos.
3. Aģentūrai ir šādas funkcijas:

3.1. veicināt Latvijas uzņēmēju (komersantu) ārējo tirdzniecību;

3.2. iesaistīt Latvijas ekonomikā ārvalstu investīcijas;

3.3. īstenot pasākumus saskaņā ar valsts atbalsta programmām privāto uzņēmēju (komersantu) atbalstam;

3.4. īstenot pasākumus uzņēmējdarbības (komercdarbības) vides uzlabošanā;

3.5. ieviest valsts un privātās partnerības projektus.
4. Lai īstenotu noteiktās funkcijas, aģentūra veic šādus uzdevumus:

4.1. veicina investīciju projektu izstrādi un atbalsta konkurētspējīgus projektus;

4.2. izstrādā priekšlikumus valsts atbalsta programmām, kas paredzētas privāto uzņēmēju (komersantu) atbalstam;

4.3. izveido, ievieš un administrē valsts atbalsta programmu līdzekļu vadības, uzraudzības un kontroles institucionālo sistēmu;

4.4. analizē uzņēmējdarbības (komercdarbības) vidi un izstrādā priekšlikumus tās uzlabošanai;

4.5. īsteno aģentūras pārstāvniecību darbību;

4.6. izstrādā priekšlikumus valsts un privātās partnerības attīstības veicināšanai un atbalsta attiecīgu projektu izstrādi un īstenošanu;

4.7. sniedz informatīvus, konsultatīvus, juridiskus un citus publiskos pakalpojumus valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī fiziskajām un juridiskajām personām.
5. Lai veiktu noteiktās funkcijas, aģentūrai ir tiesības:

5.1. iekasēt maksu par sniegtajiem publiskajiem pakalpojumiem;

5.2. atbilstoši kompetencei veikt privāttiesiskus darījumus, kas nepieciešami aģentūras darbības nodrošināšanai;

5.3. pieprasīt un saņemt no valsts pārvaldes iestādēm, kā arī no fiziskajām un juridiskajām personām aģentūras funkciju izpildei nepieciešamo informāciju;

5.4. publicēt informatīvos materiālus un sniegt plašsaziņas līdzekļos informāciju par aģentūras kompetencē esošajiem jautājumiem;

5.5. pieaicināt ekspertus un slēgt ar viņiem līgumus, lai veiktu ar aģentūras darbību saistītos uzdevumus;

5.6. saskaņā ar Publisko aģentūru likumā noteikto kārtību rīkoties ar aģentūras rīcībā esošo mantu un finanšu līdzekļiem.
(Grozīts ar MK 24.01.2006. noteikumiem Nr.66)
6. Aģentūras darbību nodrošina aģentūras direktors. Aģentūras direktoram var būt vietnieki.
7. Lai īstenotu šajos noteikumos paredzēto mērķi un veiktu noteiktās funkcijas, aģentūra ir tiesīga veidot teritoriālās struktūrvienības Latvijā, kā arī pārstāvniecības ārvalstīs.
8. Aģentūras teritoriālās struktūrvienības izveido un to kompetenci nosaka aģentūras direktors. Aģentūras pārstāvniecības ārvalstīs izveido tikai pēc saskaņošanas ar ekonomikas ministru.
9. Lai veicinātu starpnozaru sadarbību, ekonomikas ministrs izveido aģentūras konsultatīvo padomi (turpmāk — konsultatīvā padome).
10. Konsultatīvā padome darbojas saskaņā ar padomes nolikumu.
11. Konsultatīvās padomes uzdevums ir analizēt aģentūras darbības rezultātus un sniegt ekonomikas ministram un aģentūrai atzinumus un priekšlikumus par aģentūras vidēja termiņa attīstības stratēģijas īstenošanu un tās darbības pilnveidošanu.
12. Konsultatīvās padomes sēdēs ir tiesīgs piedalīties aģentūras direktors vai tā pilnvarots pārstāvis.
13. Konsultatīvās padomes darbu materiāltehniski nodrošina aģentūra.
14. Aģentūras finanšu līdzekļus veido:

14.1. valsts budžeta dotācijas no vispārējiem ieņēmumiem;

14.2. pašu ieņēmumi (ieskaitot ieņēmumus no sniegtajiem maksas un publiskajiem pakalpojumiem);

14.3. ieņēmumi no valsts vai pašvaldību pasūtījumiem;

14.4. ziedojumi un dāvinājumi;

14.5. ārvalstu finansiālā palīdzība.
15. Aģentūra Likumā par budžetu un finanšu vadību noteiktajā kārtībā ar finanšu ministra atļauju ir tiesīga ņemt aizdevumus un slēgt līzinga līgumus. Pirms finanšu ministra atļaujas saņemšanas minētajiem darījumiem aģentūra sagatavoto dokumentāciju saskaņo ar Ekonomikas ministriju.
16. Noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.februāri.
Ministru prezidents E.Repše

Ekonomikas ministrs J.Lujāns

Saistītie dokumenti
 Zaudēs spēku 01.01.2013. ar
  01.12.2009. likums "Publisko aģentūru likums" (Latvijas Vēstnesis, 199 (4185), 18.12.2009.)
 Izdots saskaņā ar
  22.03.2001. likums "Publisko aģentūru likums" /zaudējis spēku/
 Grozījumi
  24.01.2006. MK noteikumi Nr.66 "Grozījums Ministru kabineta 2003.gada 23.decembra noteikumos Nr.746 "Valsts aģentūras "Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra" nolikums"" (Latvijas Vēstnesis, 17 (3385), 27.01.2006.)
 Citi saistītie dokumenti
  24.03.1994. likums "Likums par budžetu un finanšu vadību"


 
Par mums / Kontakti / Ziņas / Jautājumi un atbildes / Abonēšana / Reklāma / Grāmatas

© VSIA "Latvijas Vēstnesis" / likumi@lv.lv / Saistību atruna
žogs